Witalny domek

W ogrodzie znajdziecie Witalny Domek , czyli mini SPA, które jest połączeniem tradycji rosyjskich i skandynawskich, ale dopasowane zostało do polskich zwyczajów.

W drewnianym domku, wzorowanym na rosyjską banię, znajduje się też sauna fińska, natomiast na zewnątrz stoi gorąca beczka – sauna norweska, gdzie przyjemnych, gorących i aromatycznych kąpieli można zażywać nawet zimą!

W Rosji mawiają, że nie ma wsi bez bani. Drewniany domek z rozgrzanym piecem nie tylko pomaga zachować higienę i zdrowie, ale jest miejscem zbiorowych kąpieli. Tutaj ludzie spędzają wolny czas. Tu kwitnie życie towarzyskie, w bani nie obowiązuje zasada, że milczenie jest złotem, tu w dobrym tonie jest rozmowa z sąsiadem. W oczekiwaniu na parowe rozkosze, wielbiciele bani piją ziołowe herbaty. W bani procentowe napoje są niedopuszczalne. Nawet najwięksi smakosze raczą się herbatką z ziółek.

Do rytuału bani należy nieodłącznie chłostanie się brzozowymi, dębowymi lub jałowcowymi witkami. Z pewnością jest to bolesne, ale w skutkach oczyszczające – bo „biczowanie” i „parowanie” pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Po „chłoście” należy udać się pod zimny prysznic lub wskoczyć do beczki z zimną wodą. Całą procedurę powtarza się kilka razy.

 

Aby przeżyć podobne doznania, wystarczy przeznaczyć trochę czasu na pobyt w Witalnym Domku, a z pewnością nie będzie to zmarnowany czas. Wizyta w bani ulży zmęczeniu, zniweluje stres, sprawi, że człowiek zapomni o problemach.

Kąpiel z przyjaciółmi w dużej 8 osobowej beczce polskiej, gdzie samemu dokłada się drewno do pieca, który podgrzewa wodę, to prawdziwa przyjemność. Siedząc wygodnie w gorącej parującej wodzie, popijając drinki, a nad głową rozgwieżdżone niebo – to wszystko pomaga pozbyć się stresów i nerwowego napięcia, zmniejszyć lub wyeliminować ból i zmęczenie.

Ten rodzaj wypoczynku jest idealny w ciepłe, letnie wieczory, lecz znacznie bardziej egzotycznym staje się zimą – parująca woda z balii i zimowy mróz! Proszę sobie tylko wyobrazić …

wokół skrzypiący śnieg, w powietrzu szczypiący mróz, a Ty odpoczywasz w wypełnionej po brzegi, parującej i pachnącej drewnem balii.

Relaksujesz się, gorąca woda faluje uspokajająco, rozkoszujesz się lampką czerwonego wina, a oszroniony las cicho szumi na tle purpurowego zachodu słońca lub pełni księżyca …

Zapraszamy więc do naszego Witalnego Domku, gdzie pięknieje ciało, odmładza się dusza i oczyszcza umysł. Pobyt w saunie i kąpiel w gorącej beczce podczas biesiadowania przy grillu, to niecodzienne przeżycie.